Nemocnice Jičín

Web » Více informací » Co si vzít s sebou do nemocnice

Co si vzít s sebou do nemocnice

• občanský průkaz
  • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny, popř. pracovní neschopnost
  • léky, které pravidelně užíváte vzhledem ke svému specifickému onemocnění (nutno nahlásit lékaři)
  • předměty osobní hygieny (toaletní papír, ručník, mýdlo, zubní kartáček, zubní pastu apod.)
  • kompenzační pomůcky (brýle, naslouchadlo, berle apod.)
  • pyžamo, župan, ponožky, domácí obuv
  • dětem doporučujeme dát s sebou oblíbenou hračku

Před delším pobytem v nemocnici si zajistěte doručování svého důchodu. Větší obnos peněz, spořitelní knížku, šperky a jiné drahé předměty doporučujeme ponechat doma, jiné cennosti můžete odevzdat do úschovy sestře na oddělení.

Šatstvo
K uložení šatstva během pobytu v nemocnici slouží šatní skříň ve Vašem pokoji nebo Vám je sestra uloží ve společné šatně oddělení. V tomto případě obdržíte písemný doklad o úschově. Během pobytu v nemocnici můžete používat vlastní osobní prádlo.

Denní režim
Pobyt v nemocnici a denní režim na oddělení se řídí vnitřním řádem nemocnice a provozním řádem příslušného oddělení, vnitřní řád nemocnice je zveřejněn na každém oddělení. Doporučujeme se s ním seznámit.

Léky
Během pobytu v nemocnici Vám všechny léky předepisuje Váš ošetřující lékař a podává sestra. Neužívejte žádné léky, o nichž Váš ošetřující lékař neví.

Televize
Na odděleních jsou televizní přijímače umístěny ve společných prostorách (jídelna pro pacienty). Prosíme Vás, abyste po 22. hodině večer sledovali televizi pouze se souhlasem ošetřujícího personálu.

Internet

Informace o možnostech připojení k WiFi dostanete od personálu příslušného oddělení.

Nadstandardní služby

Nadstandardních služeb v areálu v Jičíně můžete využít na oddělení interních, chirurgickém, gynekologickém, porodním, ORL, dětském, radiační a klinické onkologie a neurologickém, kde jsou k dispozici jednolůžkové pokoje s nadstandardním vybavením (televize, lednice, varná konvice).

Nadstandardních služeb v areálu v Novém Bydžově můžete využít na oddělení interním a v léčebně dlouhodobě nemocných.

Pokud jste během pobytu v naší nemocnici využili jakýkoli typ nadstandardních služeb, uhraďte příslušnou částku před propuštěním z nemocnice v Jičíně v recepci pavilonu operačních oborů (po dobu 24 hod.), v nemocnici v Novém Bydžově na pokladně přijímací kanceláře v pavilonu C (interna), (viz ceníky).

Anketní lístky

V rámci zlepšení péče o naše pacienty jsou na každém oddělení k dispozici anketní lístky pro pacienty. Prosíme Vás o jejich vyplnění. Výsledky ankety jsou pravidelně vyhodnocovány vedením nemocnice.

Občerstvení

V areálu nemocnice v Jičíně je k dispozici stánek s občerstvením, kde je možné zakoupit krom občerstvení i základní hygienické potřeby, časopisy, ovoce, zeleninu apod.

Provozní doba stánku je:

·         Po-Pá   7:00-16:00 hodin

·         So, Ne a svátky   10:00-16:00 hodin

Nápojové a prodejní automaty

Kromě stánku s občerstvením v Jičíně jsou v nemocnici k dispozici automaty na teplé a studené nápoje, které jsou umístěny:

Nápojové a potravinové automaty v areálu v Jičíně

Budova

POO – pavilon operačních oborů

1. NP recepce

– nápoj. (chlaz. nápoje)

2 ks

– nápoje (káva), bagety

3. NP porodnice lůžkové odd.

PIO – pavilon interních oborů

1. NP recepce

2 ks

– nápoje (káva), bagety